Mos 7212 - Alaaktor zrakoplovne obrane (LAAD)

Opisi poslova uvrštenih u Marine Corps

US Marine Corps fotografiju Sgt. Austin Hazard / Otpušten

Vrsta MOS : PMOS

Rang raspona: MGySgt do Pvt

Opis posla : LAAD gunneri rade i obavljaju propisano održavanje na LAAD površinskom zračnom sustavu oružja.

Zahtjevi za posao:

(1) mora imati bodove GT od 90 ili više.

(2) Rezervni marinci ili drugi rezervni marinci koji posjeduju PMOS, osim 7212, mogu biti certificirani za MOS 7212 tako da pohađaju tečaj LAAD Gunner. Ako tečaj nije pravovremeno dostupan, ili ako Marine ne može prisustvovati tečaju, zapovjednik jedinice može potvrditi pomorstvo da bude u potpunosti kvalificirano i dodjeljivanje samo 7212 nakon AMOS-a nakon uspješnog završetka alternativnog instruktivnog programa obuke (ATIP) rezervnih snaga Marine, kako je opisano u COMMARFORRES Naredbi 1535.1.

(3) mora imati važeću državnu vozačku dozvolu.

(4) Vođenje rekordne pretrage koju provodi Nacionalni registar vozača.

(5) Ne može biti dominantan lijevi oči.

(6) mora imati tajnu sigurnosnu provjeru .

(7) kategorija fizičkog profila A.

(8) Moraju imati normalnu viziju boja.

(9) Mora imati 20/20 vid (može se ispraviti do 20/20 s naočalama ili kontaktnim lećama).

(10) Gubitak sluha ne više od 15 dB između 500-2000 Hz.

(11) Ne manje od 5 stopa 4 inča u visini, ili vise od 6 stopa od 2 inča.

(12) mora biti državljanin SAD-a.

dužnosti:

(1) MGySgt do Pvt:

(a) Izvršava propisane postupke za primitak, prijevoz, rukovanje i održavanje LAAD oružja.

(b) uči i prati stalni operativni postupak za implementaciju i zapošljavanje LAAD oružja.

(c) održava radno znanje o prijetnji zrakoplovnih karakteristika i sposobnosti.

(d) Precizno smješta i izvješćuje pozicije plamena pomoću karte.

(e) udovoljava utvrđenim pravilima angažmana i doktrine o pečenju.

(f) procjenjuje ciljni tečaj, brzinu, raspon i relativni položaj.

(g) koristi uspostavljene "sigurne koridore" i primjenjive zaštitne sustave za zaštitu od požara u radnom području.

(h) uči zrakoplove zrakoplova na svakoj zračnoj plovidbi u blizini plamena vatrenog oružja.

(i) Odgovara svim upozorenjima obrane i uvjetima spremnosti s odgovarajućim radnjama bez obzira na ograničenja koja su nametnuta svakom kontrolom / stanjem oružja.

(j) provodi dnevne inspekcije LAAD oružja i njihovih dijelova i pomoćne opreme.

(k) udovoljava sigurnosnim mjerama, posebice u vezi s povratnim zonom i povratnim zaustavnim mjestima.

(l) Ručke prljavštine, zvukove i duse.

(m) Izvršava hitno uništavanje LAAD oružja i pomoćne opreme po potrebi.

(n) Upravlja organizacijskom komunikacijskom opremom koristeći odgovarajuće radijske / telefonske postupke i upotrebom alternativnih sredstava komunikacije kada je to potrebno.

(o) Prijavljuje neidentificirane zrakoplove u sustav kontrole zraka koristeći utvrđene postupke.

(p) Podnosi izvješća o akciji.

(2) MGySgt do Cpl:

(a) obavlja dužnosti voditelja odjela LAAD-a.

(b) Zapošljava radi i održava Tactical Defense Alert Radar 9TDAR).

(c) Povezuje TDAR s automatiziranim sustavom upravljanja i upravljanja morskim zrakom (MACCS).

(3) MGySgt do SSgt:

(a) obavlja dužnosti ravnatelja voda LAAD koji nadgleda mjesto i zapošljavanje odjeljaka LAAD.

(b) priprema mapne slojeve i ploče za prikazivanje koje prikazuju raspoloženje i status odjeljaka i timova LAAD-a.

(c) nadzire jedinstveni i individualni trening i održava evidenciju obuke.

(4) MGySgt do GySgt. Obavlja dužnosti kao šefa operacija baterije LAAD.

(5) MGySgt. Obavlja dužnosti kao šefa operacije bataljuna LAAD-a.

Povezani odjel za zaposlene kodove rada:

Nema civilnog ekvivalenta.

Srodni poslovi Marine Corps:

Niti jedan.

Gore navedene informacije dobivene od MCBUL ​​1200, dijelova 2 i 3