12 najgori poslovi u Americi

Koje su najgore poslove za rad? Odgovor, kao s najboljim popisima radnih mjesta , jest to što ovisi. Ono što bi moglo zvučati kao strašni posao za jednu osobu, možda neće izgledati tako loše za nekog drugog. Postoje i drugi čimbenici od odgovornosti za posao koje treba uzeti u obzir prilikom ocjenjivanja zanimanja. Postoje poslovi koji ne plaćaju dobro. Postoje i poslovi na kojima se očekuje smanjenje predviđenog zapošljavanja novih zaposlenika.

Zdravlje i sigurnost također su čimbenici za razmatranje. Neka zanimanja su mnogo stresovita od drugih. Rizik od ozljeđivanja, pa čak i ubijanja, mnogo je veći u zanimanjima koja su označena kao opasna. Stresni rad u kombinaciji s niskom plaćom ili lošom ocjenom sigurnosti neće biti dobar izbor za većinu ljudi.

Svatko se razlikuje, naravno, ali to su neki od poslova koje možda ne želite razmotriti ako istražujete mogućnosti karijere ili promjenu karijere .

12 najgori poslovi

Evo popisa nekih od najgorih poslova u Americi, abecednim redom, temeljenim na plaćama, pogodnostima, mogućnostima zaposlenja i zdravstvenim i sigurnosnim problemima radnika.

1. Skupštinski radnik

Skupljački radnici uklapaju sastavne dijelove proizvoda ili segmenta proizvoda pomoću alata, strojeva i ruku.

Čimbenici koji utječu na ocjenu

Nesreće i ozljede prilično su česti u proizvodnim pogonima. Zadaci mogu biti vrlo ponavljajući, dodajući stresu radnika.

Očekuje se da će se poslovi smanjiti za jedan posto do 2024. godine zbog povećane automatizacije i outsourcinga proizvodnje u zemlje s nižim troškovima rada i standardima zaštite okoliša.

2. Bank Teller

Bankovni časnici pomažu pokroviteljima s depozitima i povlačenjima, provjeravaju gotovinu, usklađuju bilance i prenose informacije o naknadama, politikama i bankovnim uslugama.

Očekuje se da će poslovi bankovne kamate smanjiti za 8 posto do 2024. godine zbog povećanja mobilnog i internetskog bankarstva i korištenja bankomata. Plaće su niske, u prosjeku oko 12,70 dolara po satu, a mnoga su radna mjesta dio vremena bez prednosti.

O poslu: opis poslova banke

3. Miner ugljena

Rudari ugljena izdvajaju ugljen iz podzemnih rudnika ili sudjeluju u rudarskim djelatnostima. Oni kopaju tunele, upravljaju strojevima, prevoze ugljen iz rudnika i osiguraju mina.

Prebacivanje na čišće gorivo zbog klimatskih promjena i zabrinutosti za onečišćenje ima ograničene mogućnosti rudarske industrije. Zdravstveni i sigurnosni rizici uslijed izlaganja dimovima, smaila mina i drugih nesreća smanjuju privlačnost ove okupacije. Radnici mina vjerojatno će biti ubijeni ili će imati ozbiljnu ozljedu ili bolest, a njihove ozljede će vjerojatno biti teške od radnika u privatnoj industriji u cjelini, navodi se u uredu za statistiku rada.

O poslu : najčešćih nesreća u rudarstvu

4. poljoprivredni radnik

Poljoprivrednici obrađuju i oplode polja, biljke i žetve, te upravljaju poljoprivrednim strojevima. Oni prenose bere usjeve u skladišta.

Mnogi poslovi na seoskim gospodarstvima su sezonski i imaju ograničene koristi i nisku plaću (20.090 USD / god.).

Konsolidacija poljoprivrednih gospodarstava u velike, automatske operacije ima ograničene mogućnosti s projiciranim padom od 6 posto u radnim mjestima do 2024. Dugi sati u često neugodnim vremenskim uvjetima su negativni čimbenici poljoprivrednih radnika.

5. Brza hrana i kuhani kolačići

Brza hrana i kuharice s kratkim rokovima pripremaju jela za pokrovitelje objekata za brze hrane, dinera i ostalih nepristupnih restorana.

Kuhari često rade dugo vremena i imaju česte večernje i vikend smjene. Kuhinje se mogu pregrijavati, a opekline, rezovi i manje nesreće su česti. Plaće su niske, prosječno 10,44 dolara po satu, a rast zaposlenosti očekuje se sporiji od prosjeka.

O poslu: opis posla posla brze hrane

6. ribar djelatnik

Ribolov Radnici pripremaju i održavaju stupove, mreže i druge ribolovne uređaje. Oni uhvaćaju, izvode i pohranjuju ribu.

Ribari iskopaju ulov nakon povratka na dokove.

Ribari imaju jednu od najviših stopa smrtnih slučajeva među svim vrstama radnika. Moraju ostati na moru, daleko od svojih najmilijih za dulje vrijeme i podnijeti nepovoljne vremenske i morske uvjete. Zbog zaliha ribe u mnogim vodama dodaje element nesigurnosti u pogledu uspjeha ekspedicija. Niske plaće, prosječno 14,41 dolara po satu i malo ili nimalo rastu posla, kako ih projicira Ured za statistiku rada (BLS) do 2024. godine.

O poslu: Poslovni opis ribolovaca

7. Drvosječa

Radnici na drvnoj sječi sječe drveće, upravljaju strojevima za transport trupaca, rezaju trupce u željene duljine i održavaju opremu.

Očekuje se da će se zapisničkim poslovima smanjiti za 4 posto do 2024. zbog međunarodne konkurencije, zemljišta namijenjenih očuvanju i osiromašenim šumskim zemljištima. Nesreće i ozljede vezane uz posao su stalne prijetnje zdravlju i sigurnosti radnika. Sjekači često rade na izoliranim mjestima iu nepovoljnim vremenskim uvjetima.

8. Medicinski Transcriptionist

Medicinski transcriptionists pretvaraju snimke interakcija pacijenta od strane liječnika i drugih zdravstvenih djelatnika na pisane dokumente Tumače medicinske pojmove i kratice.

Očekuje se da će se mogućnosti smanjiti za 3 posto do 2024. godine zbog povećanja produktivnosti i povećanja izravnog bilježenja bilježaka od strane liječnika. Plaće su relativno niske, prosječno 16,77 dolara po satu.

O poslu: Rad kod kuće Transkripcijski poslovi

9. novinski izvjestitelj

Novinski novinari istražuju i pišu priče o lokalnim, regionalnim i nacionalnim zbivanjima.

Očekuje se da će se mogućnosti medija za ispis smanjiti za 8 posto do 2024. godine uslijed prebacivanja na online medije. Plaće su relativno niske, prosječno 33.736 dolara godišnje. Rokovi na pritisak i iscrpljeno osoblje doprinose stresu na poslu. Prilike često zahtijevaju preseljenje na područja koja možda nisu privlačna kandidatima.

10. Djelatnik poštanske usluge

Poštanski djelatnici razvrstavaju i isporučuju poštu i pomažu zaštitnicima poštanskih ureda svojim potrebama za slanje pošte.

Automatizirano plaćanje računa i povećanje elektroničke pošte smanjili su mogućnosti za rad s poštanskom uslugom. BLS procjenjuje smanjenje radnih mjesta od 26 posto do 2024. Radnici za isporuku moraju se nositi s nepovoljnim vremenskim uvjetima, proširenim područjima i blisko praćenje produktivnosti.

O poslu: Post Office poslovi

11. Prodavač prodaje na malo

Prodavači maloprodaje skladište i prikazuju robu, savjetuju kupce, promoviraju proizvode i transakcije procesa.

Zaposlenici se često traže da rade večeri, vikende i praznike. Mnoge su pozicije dio vremena i ne donose koristi. Plaćanje je nisko, prosječno 10,60 USD po satu. Porast prodaje na mreži smanjio je broj radnih mjesta dostupnih u nekim trgovinama.
O poslu: Top 20 radnih mjesta u maloprodaji

12. Taksist

Taksisti prevoze korisnike u zračne luke i druga odredišta. Prikupljaju cijene i provode razgovore s putnicima.

Taksisti moraju se nositi sa stresom prometa i suočeni su s potencijalnom opasnošću od nesreća. Pojava pogonskih usluga kao što su Uber i Lyft učinili su zahtjevnijim za taksi vozače s punim radnim vremenom kako bi zaradili dobar život.

Više Jobs Lists: Najbolji i najgori poslovi Top 10 radnih mjesta za rad na daljinu Najpopularniji poslovi za školsku diplomu

Projicirani rast i podaci o zanimanju koje daje Ured za statistiku rada ' Priručnik za profesionalni Outlook .