Računovodstvo: opis posla, životopis, pismo, vještine

Izgledi za posao računovođa su jaki, a zarada je znatno iznad medijana. Računovodstvo se odnosi na upravljanje ili pregledavanje nečije financijske evidencije. Postoje mnogi poslovi koji uključuju računovodstvo, uključujući računovođe, revizora, comptroller, knjigovođu, računovođe, i još mnogo toga. Sve ove pozicije zahtijevaju jezgru sličnih vještina.

Opis poslova računovođe

Računari prikupljaju, organiziraju i prate financijske informacije organizacijama.

Oni pripremaju financijska izvješća o prihodima, troškovima, sredstvima i obvezama za interne potrebe osoblja i ispunjavanju zahtjeva od strane vlade, dioničara i drugih vanjskih subjekata.

Računovođe provode reviziju kako bi utvrdile da li klijentske organizacije ili njihov vlastiti poslodavac prati utvrđene zakonske prakse i politike društva za financijske transakcije i vođenje evidencije. Oni pripremaju izvješća s njihovim nalazima i preporučuju pravne lijekove za rješavanje problema i smanjenje rizika od sudskih tužbi i financijskih gubitaka zbog pogrešaka osoblja ili kaznenih djela.

Računari pripremaju porezne prijave kako bi se smanjile porezne obveze i osigurali da se prihod prijavljuje prema IRS kodu. Oni savjetuju klijente ili menadžment u svojoj tvrtki u vezi s strategijama za ograničavanje budućih poreznih opterećenja. Javni računovođe moraju proći rigorozni postupak certificiranja koji uključuje provođenje ispita o certificiranom javnom računovodstvu (CPA) kao i ispunjavanje uvjeta obrazovanja i radnog iskustva.

Outlook za zapošljavanje

Prema Bureau of Labor Statistics, zapošljavanje za računovođe će se povećati za 10 posto od 2016 do 2026, brže od prosjeka za sve zanimanja. Očekuje se da će računovođe s profesionalnim certifikatima poput oznake CPA imati najbolje izglede za posao.

alary

Medijana plaća za računovođe bilo je 68.150 dolara u svibnju 2016. prema uredu za statistiku rada. Dno 10% zarađuje manje od 42.140 dolara, dok 10% zarađuju više od 120.910 dolara.

Što uključiti u knjigovođu Nastavi i Cover Letter

Bilo da se prijavljujete za javni računovođa s tvrtkom za financijske usluge ili kao privatni računovođa s tvrtkom, morat ćete navesti specifične računovodstvene sposobnosti koje posjedujete - stvari poput uprave AP / AR, usklađivanja glavne knjige, poreza računovodstvo ili reviziju. Vaš najbolji vodič za poznavanje vaših vještina koje treba naglasiti specifičan je opis posla koji primjenjujete. Ako opis spominje određene "željene vještine", morate ih odjekivati ​​u životopisu.

Predstavite svoje obrazovanje, certifikaciju i obuku. Nakon što ste stekli svoju CPA certifikaciju ili uzimajući druge tečajeve za kontinuiranu edukaciju, odvojit će vas od ostalih kandidata koji nisu završili napredni računovodstveni trening. Ako još uvijek proučavate oznaku CPA, navedite najrelevantnije tečajeve koje ste poduzeli u odjeljku "Obrazovanje" svog životopisa.

Uključite spominjanje soft vještina. Iako računovođe trebaju imati snažne analitičke i matematičke vještine, također moraju biti u stanju učinkovito komunicirati s klijentima i / ili članovima timskog odjela.

Spominjanje soft vještina kao što su timski rad i usmene / pisane komunikacijske talente pomoći će uvjeriti potencijalnog poslodavca da ćete napredovati ne samo da rade samostalno nego iu suradničkim okruženjima.

Računovođa: primjer pismo

Vaše ime, CPA
Greenville, SC 29601
myname@email.com
Mobile: 360.123.1234

Dragi (ime):

Prihvatite priloženi životopis kao znak moje duboke zainteresiranosti za položaj računovođe koji je otvoren s tvrtkom Upwards Corporation.

Kao Certified Public Accountant sa solidnim iskustvom u javnom i privatnom računovodstvu, razvio sam široke vještine iz područja računovodstva korporativnog rizika, pripreme poreza i revizije, koji će osigurati besprijekornu analizu i organizaciju financijskih podataka vaše tvrtke. Nekoliko mojih kvalifikacija za ovu ulogu uključuju:

Želim se vratiti na intelektualne izazove privatnog računovodstva poduzeća, pozdravljam šansu da s vama više razgovaram o tome kako mogu pridonijeti Upward Corporationovom računovodstvenom odjelu. Hvala vam na vremenu, razmatranju i nadolazećem odgovoru.

Iskreno,

Tvoje ime

Pozicija računovođe: Nastavi primjer

Računovođa

Analitičko i pedantno ovlašteno javno računovođe (CPA) s dokazanom učinkovitosti priprema financijskih izvješća, proračuna, analiza i prognoza u strogoj skladu s GAAP-om i svim regulatornim standardima. Dobro upućen u sve korporacijske računovodstvene funkcije, uključujući složene federalne i državne porezne knjigovodstvo.

Proaktivan stav u pregledu svih financijskih sredstava za točnost i integritet. Raditi dobro i samostalno i kao posvećen timski igrač, učinkovito komunicirajući preko organizacijskih razina kako bi otklonili poteškoće i riješili probleme u nastajanju.

Osnovna računovodstvena nadležnost: korporativno računovodstvo, korporativno izvješćivanje, računovodstvo troškova, porezno računovodstvo, GAAP, upravljanje rizicima, potraživanja, obveze prema dobavljačima, usklađenost s propisima, upravljanje imovinom, glavna knjiga, analiza varijance, financijska revizija, financijska analiza

Tehnički uvjeti: QuickBooks, Crystal Reports, Peachtree, Paychex, SAP, Microsoft Office Suite (Excel, Word, Access, Outlook, PowerPoint)

Profesionalno iskustvo

Mason Financial Services, Inc., Greenville, SC
Certified Public Accountant , Mo / 20XX - sadašnjost
Usko surađuje s korporativnim klijentima i samostalnim vlasnicima tvrtki za sastavljanje financijskih podataka, olakšava planiranje i pripremu poreza te koordinira financijske revizije. Pripremite i podnesite izvješća Komisije za vrijednosne papire i burze (SEC); povezivanje između klijenata i unutarnje prihode (IRS) kao što je zajamčeno.
Ključni doprinosi:

Leopold Manufacturing Company, Clemson, SC
Osoblje računovođe , Mo / 20XX - Mo / 20XX
Istodobno s pripremanjem za CPA ispite, obavljao je opće poslovne računovodstvene funkcije za proizvodnu tvrtku. Sastavljeni financijski izvještaji, obrađeni AP / AR, te ažurirana i uravnotežena glavna knjiga. Analizirane i optimizirane prognoze i izvješća o proračunu.

Obrazovanje i vjerodajnice
Bachelor of Science, računovodstvo i financije
Sveučilište Clemson - Clemson, SC
Diplomirao je Magna cum Laude

Certifikacija: ovlašteni javni računovođa (20XX)

Stručno usavršavanje: računovodstvo poreza na dobit, spajanja i akvizicije, unutarnje i vanjske revizije

Uključite ključne računovodstvene vještine u svoj životopis

Postoje uobičajene računovodstvene vještine za koje se očekuje da ćete znati iskoristiti kao novog člana javne računovodstvene tvrtke ili kao korporativnog računovođe. Poslodavac će općenito popisati ove vještine u odjeljku "Odgovornosti za posao" u svom opisu položaja - i vaš životopis treba biti strukturiran na takav način da te vještine odmah zaokupljaju oči upravitelja iznajmljivanja.

Najbolje mjesto za predstavljanje vaših računovodstvenih "tvrdih vještina" je na samom početku vašeg životopisa, odmah nakon otvaranja odjeljka "Sažetak kvalifikacija". Ove će se ključne riječi "pop" na stranici ako ih postavite u odjeljak ili tablicu "Temeljnih kompetencija"; primijetiti kako, u gornjem primjeru životopisa, najvažnije računovodstvene vještine ("Računovodstvo poduzeća, korporativno izvješćivanje, računovodstvo troškova, porezno računovodstvo, GAAP, upravljanje rizicima, potraživanja, obveze prema dobavljačima, usklađenost s propisima, upravljanje imovinom, glavna knjiga, analiza varijance , Financijska revizija, Financijska analiza ") navedeni su čak i prije odjeljka" Profesionalno iskustvo ". Tada se ponavljaju, kad god je to moguće, kroz opise poslova i tekstom "ključni doprinosi".

Budući da se većina financijskih izvješća i računovodstva provodi pomoću sofisticiranog softvera, trebali biste također navesti programe koje često upotrebljavate, bilo kao redak teksta unutar Sažetka kvalifikacija ili, kao u gornjem primjeru, u odjeljku "Tehnički uvjeti".

Popis računovodstvenih vještina i primjeri

Računovodstvo zahtijeva određene teške vještine , poput matematike i stručnosti računovodstvenog softvera. Za mnoga je mjesta neophodno temeljito poznavanje relevantnih zakona i propisa. Računovođe moraju biti orijentirane na detalje, imaju snažne analitičke sposobnosti i objekt s računalnim softverom kao što su programi proračunskih tablica za organiziranje i izvještavanje financijskih podataka.

Međutim, računovodstvo zahtijeva i brojne soft vještine koje možda nećete naučiti u školi, ali svakako će vam pomoći da sjesti i zadržite posao. Slijedeći popis vrhunskih, traženih vještina možete upotrijebiti kako biste utvrdili može li vam karijera u knjigovodstvu biti dobar izbor za vas.

Evo popis računovodstvenih vještina koje poslodavci traže u životopisima, pokrovnim pismima, aplikacijama za posao i intervjuima. Uključeni su detaljan popis pet najvažnijih računovodstvenih vještina, kao i duži popis još računovodstvenih vještina.

Vrh pet računovodstvenih vještina

1. Analitički
Računovodstveni profesionalci moraju čitati, usporediti i tumačiti brojke i podatke. Na primjer, računovođe mogu raditi kako bi se smanjila porezna obveza klijenta promatrajući njihove financije. Revizori mogu analizirati podatke kako bi pronašli slučajeve zlouporabe sredstava. Biti u stanju analizirati brojeve i brojke u dokumentima je kritična vještina za sve računovodstvene poslove.

2. Komunikacija / Interpersonalna
Računovođe moraju biti u stanju komunicirati s drugim odjelima, kolegama i klijentima. Možda će morati osobno komunicirati, putem e-pošte ili preko telefona. Računari također često moraju dati prezentacije. Stoga njihova pismena i usmena komunikacija mora biti snažna. Često, oni moraju predstaviti složene matematičke ideje na jasan i dostupan način.

3. Detaljno orijentirano
Puno računovodstva je oko obratiti pozornost na male detalje. Stručnjaci za računovodstvo često prolaze kroz puno podataka koje moraju analizirati i tumačiti. To zahtijeva veliku pozornost pojedinosti.

4. Informacijska tehnologija
Računovodstvene poslove često zahtijevaju znanje o različitim računalnim programima i sustavima. Na primjer, računovođa možda treba koristiti financijske softverske sustave (kao što je QuickBooks), knjigovođa može zahtijevati napredne vještine programa Excel ili bi revizor mogao znati određene programe za modeliranje podataka. Imajući na umu informatičku povezanost s računovodstvenim poljem, to će vas staviti ispred konkurencije za posao.

5. Organizacijsko / poslovno
Organizacijske vještine važne su za računovodstvene poslove. Računovođe, knjigovođe i drugi u računovodstvenom području moraju surađivati ​​s nizom klijentovih dokumenata i njima upravljati. Moraju biti u stanju voditi te dokumente kako bi i upravljati podacima svakog klijenta.

Računovodstvene vještine poslovanja

A - G

H - M

N - S

T - Z

Pročitajte više: Popis knjiga radnih naslova Popis financijskih vještina Kako dobiti posao kao računovođa